A Microsoft úgy tűnik megtalálta a leggyengébb láncszemet a 19 felperes állam közül, az eseménynek azonban a per szempontjából úgy tűnik semmi jelentősége nincs.
A többi 18 pereskedő szövetségest egyáltalán nem zavarja Új-mexikó kiválása, ugyanis a déli állam mindig is különvéleményt képviselt a Microsoft elleni perben. A döntés várható volt, miután az amerikai fellebviteli bíróság megsemmisítette a szoftveróriás feldarabolásáról szóló bírói ítéletet, és a korábbi döntést hozó Thomas Penfield Jackson bírót bűnbaknak kiáltotta ki.
Bill Gates elmondása szerint vállalata megegyezésre törekszik minden USA-beli állammal, és ennek kezdő lépése volt, hogy a redmondi cég ígéretet tett, hogy operációs rendszereiben a jövőben az Internet Explorer böngészőprogram szabadon felváltható lesz a vetélytársak termékeivel. (Ha akkor még lesznek egyáltalán ilyenek, lásd a Netscape megszűnésével kapcsolatos hírek.)
A szoftvercég felett azonban a felhők még nem vonultak el teljesen, ugyanis a fellebviteli bíróság meghagyta az eredeti vádpontot, mely szerint a Microsoft visszaélt erőfölényével, és éveken keresztül piacellenes magatartásával jogellenesen korlátozta a versenytársak szoftvereit.
Szintén Microsoft hír, hogy a redmondi cég a vártnál jobb negyedéves pénzügyi eredményeket könyvelhet el, s ezzel várhatóan 6,5-6,6 milliárd dolláros bevétele lesz. A hír hatására ismét megélénkült a szoftvervállalat részvényeire a kereslet.
Közben Ballmer-ék nem tétlenkedtek, a napokban a Vivendi-vel, és a Sony-val aláírt megállapodásnak köszönhetően az óriáscég benyomult az online zenepiacra is. A továbbiakban az említett társaságok által képviselt zenekarok felvételei elérhetők lesznek az internetes fizetős szolgáltatások keretein belül windows media formátumban is.
