Idén ötödik alkalommal osztották ki a Webby-díjat, az internet Oscarját, kitüntetve ezzel az év legjobb honlapjait. Harminc kategóriában lehetett indulni, szakmai és közönségdíjakért.
A csak szakmai díjak közül a Magyarországon is népszerű Google kereső a legjobb gyakorlat elismerést kapta.
Hírek kategóriában a tavalyelőtt duplázó CNN az idén a közönségdíjat hódította el.
Jelen volt 3000 néző, idén először tanúi lehetek az eseménynek, amelyre 90-150 dolláros áron 400 jegyet adtak el.Sőt, az interneten élőben közvetítették az egész díjátadást.
Nemzetközi Digitális Művészetek és Tudományok Akadémiájának 350 tagja alkotta a zsűrit, amelyben neves sztárok és az információs technológiai iparág vállalatainak ismert szakemberei foglaltak helyet.A zsűri, melynek soraiban egyébként neves színészek és zenészek, újságírók is jelen voltak, a weboldal tartalma, felépítése, kinézete és sok egyéb paraméter alapján választotta ki a több ezer weboldalból a harminc legjobbat.
Ezenkívül életműdíjat vehetett át az egér feltalálója, Douglas Engelbart és Ray Tomlinson.