Elutasította az amerikai kerületi bíróság a szoftvervállalat újrameghallgatási kérelmét, mert a beadvány számos már megtárgyalt és lezárt elemet tartalmazott. Amerikai hírforrások szerint egyre valószínűbb, hogy mégis kettéosztják a vállalatot.
"Nagyon örülünk, hogy a bíróság elutasította a kérelmet" - kommentálta a döntést az amerikai igazságügyi minisztérium szóvivője, Gina Talamona. A szakminisztérium és a Microsoft trösztellenes perben felperesként érdekelt 18 állam beadványban kérte a szoftvercég kérelmének elutasítását.
A Microsoft szóvivője, Vivek Varma elmondotta, hogy a vállalat tiszteletben tartja a bíróság döntését, ám véleményük szerint fontos bizonyítékok kerülték el a döntéshozók figyelmét a tárgyalás során. A vállalat várhatóan nem hagyja annyiban az ügyet, ám szakértők szerint felsőbb bírósági szinten sem fog sikert elérni.
A Microsoft próbálkozásai érthetőek, ugyanis amerikai jogi szakértők szerint komoly esélyei vannak, hogy a bíróság az augusztus 12-én kezdődő új tárgyalássorozatot lezáró ítéletében ismét a vállalat felosztása mellett foglal majd állást.
