FÕOLDAL

KAPCSOLAT

MÉDIAAJÁNLAT


REGISZTRÁCIÓ HÍRLEVÉL
PC-ÁRUHÁZ DRIVERS SZAMITOGEP Antivirus SZAKÜZLET

· Friss (TV tunerek)
·  Winfast TV2000 XP
·  WinFast TV Pro
·  Kworld TV tuner
·  WinTV Go
·  Studio PC TV
· Termékbemutatók > TV tunerek
· TV box
Dátum : 2002-11-17 17:06:11
Szerzõ : gigahertz


Íme a PixelView Play TV box, ez egy külső TV tuner, így ideális lehet ha pl. laptoppal, vagy PC nélkül használjuk.

A PixelView Play TV sorozata jelenleg ezt kínálja:

Play TV sorozat

típus

kivitel

PixelView Play TV pro FM

(PV-BT878P+ W/FM)

TV tuner + FM vevõ, PCI felület

PixelView Play TV pro

(PV-BT878P+)

TV tuner, PCI csatlakozó

PixelView Play TV USB pro 

(PV-NT1004+ w/F)

TV tuner, USB csatlakozó

PixelView TV box

(PV-TV2001+)

TV tuner  

PixelView Video Maker

(PV-SM2210P+)

MPEG II+ TV tuner, PCI 

PixelView Video Maker USB

(PV-VW2000U+)

MPEG II+ TV tuner, USB 

Most a PixelView Play TV box-ról lesz szó. Ez egy külsõ TV tuner. A videokártya VGA kimenetét a tunerhez csatlakoztatjuk és a monitort is. Így a PC kikapcsolt állapotában is nézhetjük a TV mûsort. Mivel rengeteg csatlakozóval rendelkezik ez a TV tuner, így akár a DVD lejátszót, videomagnót stb. is csatlakoztathatjuk, így a használhatóság nem feltétlenül a szimpla TV nézésre korlátozódik. Egy kis táska szerû dobozban kapjuk ennyi mindent találunk:

1.

TV tuner

2.

Tuner tartó

3.

Távirányító + 2db AAA méretû elem

4.

RCA kábel

5.

S-video kábel

6.

VGA kábel

7.

Adapter

Nézzük meg a tuner hátulját:

PixelView Play TV box

Bemenetek

- Koax TV jel bemenet (RF)

- Kompozit video bemenet + audio bemenet

- S-Video bemenet + audio bemenet

- 15 pólusú VGA RGB bemenet

Kimenetek

- 15 pólusú VGA 15 RGB kimenet

- Sztereó audio kimenet

Méretek

- Tuner: 20cm x 16cm x 4.6cm

- Távvezérlõ: 16.5cm x 4.8cm x 2.5cm

Súly

- Tuner: 660g

- Távvezérlõ:45g

Így gyakorlatilag teljesen mindegy milyen számítógépünk van, hiszen PC nélkül is üzembe helyezhetõ a tuner. Csupán annak a követelménynek kell eleget tenni, hogy a monitornak "normál" 15 pólusú VGA csatlakozási lehetõsége legyen. Ugyan már vannak DVI bemenetû LCD monitorok is, de ezeket többnyire analóg bemenettel is ellátják.

Elõnye az ilyen fajta TV tunernek, hogy nem foglal helyet a gépben (PCI Slot), nem kell driverek telepítésével veszõdni. Utóbbit fontosnak tartom, hiszen pl. jónéhány TV tunernél elõfordult, hogy Windows XP-hez nem készült driver, ami kicsit gáz, ha a felhasználó ehhez az operációs rendszerhez ragaszkodik. Nem igényel CPU stb. idõt, 2 másodperc alatt üzembe állítható, nem kell megvárni, míg a gép boot-ol stb. Sorolhatnám még az elõnyöket, de a hátrányokat is illik megemlíteni:

A filmek felvételét elfelejthetjük, hisz digitalizálásra alkalmatlan. Drágább, mint egy belsõ tuner valamint 60Hz-es képfrissítési frekvenciánk lesz, míg egy PCI-os TV tunernél a kép frissítési frekvenciát gyakorlatilag a videokártya és a monitor képességei határozzák meg.

A használat során kiderült, hogy a cikkben szereplõ tuner 60Hz-es képfrissítést diktál a monitornak.

Végre rájöttek a tervezõk, hogy a tuner tartó ne pille könnyû mûanyagból legyen, mert úgy szinte pillanatok alatt eldõlne a sok kábel miatt. Itt csak a burkolata van mûanyagból, az alja viszonylag nehéz, fémbõl készül. Ezen a talp részen fontos információkat találunk:

Nálunk az a nyerõ, ha PAL B/G normára képes a tuner!

A távirányító egyszerû a gombok elhelyezése jól kitalált:

Vannak olyan távirányítók, melyeken annyi gomba van, hogy évek alatt sem jövünk rá az összes funkcióra. Itt már a csatorna keresést is jól megoldották. Az auto scan gombot megnyomva a következõ feliratot láthatjuk a képernyõn:

Kb. 1 perc alatt végigzongorázza a 111 csatornát és automatikusan beállítja azokat. Elõfordul, hogy egy csatorna különbözõ frekvenciákon is fogható. Ekkor ez többször bekerül a csatorna listába. A törlésre és a sorrend megváltoztatására úgy néz ki, hogy nincs lehetõség (nekem nem sikerült).

A kép minõsége sokkal jobb, mint egy belsõ tuneré, szerintem egy jó minõségû TV készülékkel vetekszik a kép minõsége, de azt is megkockáztatom, hogy jobb a képe. Még az olyan csatornák képe is remek lett, amit pl. a Pinacle Sudio PC TV Rave kártya már csak hangyásan tudott behozni. Persze ez sem csodaszer, ha túlságosan alacsony a jelszint, akkor ez sem tudja tökéletessé varázsolni. Sõt, ha a tuner azt méri, hogy túlságosan kicsi a jel, akkor nem lesz hangyák háborúja a képernyõn, hanem "bekékül" az egész képernyõ.

A távirányítón kiválaszthatjuk, hogy sztereó vagy mono legyen a hang. Ha mono a sugárzás, akkor nem tud mást tenni, mint mindkét kimenetén ugyanaz a jel jelenik meg, tehát nem az lesz az eredmény, hogy a két hangfal közül csak az egyik szól majd.

A távirányítóval kiválaszthatjuk, hogy melyik jelforrásból varázsoljon képet a monitorra a tuner. Ez lehet az S-Video bemenet, vagy a kompozit (RCA) bemenet, vagy az RF antenna bemenet.

Felmerülhet az a kérdés, hogy ha a meglévõ számítógépünknek már van 2db hangfala, akkor ezt miként használhatjuk. Ugyanis ha ezeket a tunerhez csatlakoztatjuk, akkor attól még, ha nem használjuk a tunert nem árt ha a PC képes megszólaltatni. De erre nem tudok igazán jó megoldást. Mert ugyan van audio bemenete (külön az S-Video bemenethez és a kompozit kép jel bemenethez), de a tunerre kötött hangfalakat a PC továbbra sem képes megszólaltatni. Persze ez így ebben a formában nem igaz, ugyanis ha kompozit bemenet mellett található audio menetekre kötjük a számítógép hangkártya kimenetét, akkor lesz hang, de képe nem, ugyanis a számítógéptõl nem kap képi információt.

Egy szó mint száz, kell egy hangfal a PC hangkártyájához és külön egy pár a TV tunerhez. De az is megoldást jelenthet, hogy ha lemondunk arról, hogy a PC-ek nem kell TV nézés közben üzemelnie, akkor a tuner audió kimenetét a PC hangkártya Line in jelzésû bemenetére csatlakoztatjuk és a hangkártyára bízzuk a továbbiakat.

Egyébként 1024x768-as felbontásban élvezhetjük tuner által produkált képet. Bár a TV szabvány annál kevesebb sor és oszlop számot biztosít, de ezt a tuner gond nélkül megoldja.

OSD menüje is egyszerû:

Állítási lehetõségek:

Picture (kép) menü

fényesség

kontraszt

szín

színárnyalat

RGB

RGB offset

Video menü

fényesség

kontraszt

színárnyalat

video telítettség

Pozíció

OSD pozíció

Szponzor : Tigra Computer



Warning: require(../forum/centercomments.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/www.szamitogep.hu/show/read.php on line 95

Warning: require(../forum/centercomments.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/www.szamitogep.hu/show/read.php on line 95

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required '../forum/centercomments.php' (include_path='.:/usr/share/php/') in /var/www/www.szamitogep.hu/show/read.php on line 95