Az Emitel egy éve vezette be az ADSL szolgáltatást körzeteiben, a 77-es kiskunhalasi, a 78-as kiskőrösi és a 79-es bajai primer körzetben.
A szolgáltatás elindítását az Ericsson Magyarországgal kötött szerződés tette lehetővé, amely az újonnan kifejlesztett Ethernet DSL Access (EDA) rendszer telepítését foglalta magába.
Az EDA rendszer koncepciója gyökeresen szakít a hagyományos távközlési berendezések filozófiájával és nyit az IP integráció felé. Az EDA megoldás előnye a hagyományos DSL rendszerekkel szemben, hogy skálázhatósága segítségével kis költséggel és helyigénnyel lehetővé teszi olyan szélessávú összeköttetés létrehozását, amely a ritkán lakott, kisebb településeken is elérhetővé teszi a multimédia és egyéb adatszolgáltatások elérését. Ezáltal gazdaságos a fenntartása és karbantartása is.
Az ADSL szolgáltatás segítségével a megszokott kapcsolt vonali internet-elérésnél sokkal nagyobb sebességgel érhetők el az internet-szolgáltatások. Eddig nem tapasztalt gyorsasággal internetezhetnek az előfizetők, tölthetnek le állományokat a világhálóról és csetelhetnek hosszasan. A költségek alacsonyan tarthatók, hiszen a szolgáltatás havi díja 384 illetve 512 kbps letöltési sebességű, korlátlan internet-hozzáférést nyújt minden időszakban.
A szolgáltatás bevezetése az első időszakban csak a nagyobb városokra korlátozódott, majd az előfizetők igénye alapján az Emitel továbbfejlesztette és kiterjesztette ADSL-hálózatát a kisebb lélekszámú településekre is. A szolgáltatás népszerűségét tükrözi, hogy immáron az 500. előfizetőt mondhatja magáénak a társaság.
A szolgáltatás az alábbi 30 településen vehető igénybe jelenleg: Baja, Bácsalmás, Bócsa, Császártöltés, Dávod, Dunaszentbenedek, Dunavecse, Dusnok, Érsekcsanád, Fajsz, Fülöpszállás, Hajós, Harta, Hercegszántó, Jánoshalma, Jászszentlászló, Kalocsa, Kelebia, Kiskőrös, Kiskunhalas, Kiskunmajsa, Kunfehértó, Madaras, Mélykút, Miske, Nemesnádudvar, Páhi, Soltvadkert, Sükösd és Tompa.
A közeljövőben további 4 település kapcsolódik be az ADSL vérkeringésébe: Dunapataj, Gara, Katymár és Kecel.
Szeptemberben az Emitel pályázatot nyújtott be az Informatikai és Hírközlési Minisztériumhoz annak érdekében, hogy rövid időn belül lehetőséget nyújtson további, alacsony lakosszámú települések részére, szélessávú Internet elérésére.
A "Szélessávú internet-infrastruktúra kiépítésének és a szolgáltatás beindításának támogatása Magyarország üzletileg kevésbé vonzó településein" néven (IHM HHÁT-2) meghirdetett pályázat anyaga a társaság meglévő rendszerére épül, mellyel 51, ADSL szolgáltatással nem rendelkező település fejlesztését tűzte ki céljául.
Napjainkban a távközlő és informatikai rendszerek integrációját éljük, amelynek egyik legszemléletesebb példája az internet különböző célú felhasználása. Az Emitel célja az internet és a szélessávú internet szolgáltatás további népszerűsítése és terjesztése, amelyet nagyobb sávszélesség felé való bővítéssel és új, kedvezőbb árú csomagok bevezetésével kíván erősíteni.
Forrás : Ericsson