Érdekes, hogy az AMD-760MP chipkészletre csak a TYAN épített alaplapot, most pedig, ennek újabb változatára, az AMD-760MPX-re több cég is tervezett valamilyen terméket.
Ráadásul ezeknek a gyártóknak egy része soha nem érdeklődött komolyan a szerverpiac iránt. A COMDEX kiállításon az alábbi AMD-760MPX (AMD-762 és AMD-768 chipek) alaplapokkal találkozhat a látogató:
ABIT WA-2A, Gigabyte GA-7PXDW, MSI MS-6501, TYAN Thunder K7X és TYAN Tiger MPX (a K7X módosított változata).
Szinte mindegyik alaplap specifikációja ugyanaz, egyedül a különböző integrált vezérlőkben térnek el egymástól. Valamelyiken IDE RAID, máson Ultra160 SCSI illetve 10/100 Mbites Ethernet hálózati vezérlő található. Egyedül a TYAN Thunder K7X lóg ki a sorból, mert elsősorban a rack szerverekbe ajánlják, és a legtöbb szolgáltatást nyújtja. Az ABIT, az MSI és a Gigabyte megoldása sokkal egyszerűbb: IDE RAID vezérlővel rendelkeznek a jóval drágább SCSI helyett, nincs integrált grafikus vezérlőjük, és nem professzionális a hálózati szolgáltatásuk.
Lényeg a lényeg, a közeljövőben jó néhány kétprocesszoros Socket A alaplappal találkozhatunk, és ezek valószínűleg kiszorítják a kétprocesszoros Pentium III-S (Tualatin/512) rendszereket a kis költségű szerver szektorból. Ennek elsősorban az az oka, hogy az AMD-760MPX-re épülő rendszerek jóval olcsóbbak, mint a ServerWorks chipkészletére alapuló Pentium III alaplapok.
Kapcsolódó hírek/cikkek:
Tyan Tiger MPX alaplap