A Saacke az Intel Itanium 2 architektúra segítségével ésszerűsíti ügyfélkiszolgálási gyakorlatát.
Az Intel Corporation mai bejelentése szerint a precíziós eszközeiről és darálógépeiről ismert német Saacke Gmbh & Co. Intel® Itanium® 2 architektúrára állította át üzleti működése szempontjából kritikus, integrált vállalatirányítási (ERP) rendszerét. Ez a lépés hússzorosára növelte a cég rendelkezésére álló feldolgozási teljesítményt a korábbi RISC-alapú megoldásra jellemzőhöz képest. Segítségével a Saacke kétszer annyi ügyfelet szolgálhat ki, mint korábban, és 33 százalékkal mérsékelheti üzemkiesései idejét.
A Saacke hetven országban forgalmazza termékeit, és több kínai illetve egyesült államokbeli helyszínen tart fenn leányvállalatokat, ami egyre fokozódó terhelésnek teszi ki IT-infrastruktúráját. A vállalat ABAS* Business Software megoldása bevezetése óta rugalmas és skálázható rendszerként támogatta a cég működését, ám hardveroldalon korántsem volt ilyen kedvező a helyzet.
„RISC-alapú rendszerünk elérte teljesítménye felső határát, és egyszerűen képtelenek voltunk több felhasználót kiszolgálni” – nyilatkozta Janietz úr, a Saacke informatikai vezetője. „Nagyobb teljesítményű megoldásra volt szükségünk. Azzal, hogy ERP-rendszerünket Itanium 2 architektúrán futtatjuk, középvállalatként is olyan teljesítményszintet tudunk elérni, amelynek megszerzése régebben a nagyvállalatok kiváltsága volt.”
Az Itanium 2 architektúra kiválasztásakor a skálázhatóság és
a költségcsökkentési lehetőség is sokat nyomott a latban. „Szerettünk volna szakítani szállítóspecifikus RISC-rendszerünkkel. Az Itanium 2 architektúra és a Linux* kombinációja lehetővé tette ezt számunkra. A rendszer skálázhatóságának köszönhetően most bőséges tartalékkapacitással rendelkezünk. A szabványalapú megoldás pedig IT-költségeink csökkentéséhez is hozzájárul.”
A Saacke zökkenőmentesen állt át a RISC-Unix* párosról
a Linuxot futtató Itanium 2-alapú MAXDATA* 9000 4-R szerverre. Az éles indulás előtt a rendszer konfigurálása és az adatáttöltés egy-egy napot vett igénybe.
„Az ABAS szoftverhez hasonlóan az Intel is nagy teljesítményű, modern technológiával dolgozik, ez pedig manapság már elengedhetetlen a sikeres piaci szerepléshez” – mutatott rá Janietz. „Meggyőződésünk, hogy vállalatunk növekedése szempontjából helyes hosszú távú döntést hoztunk.”
„Az Intel szoros együttműködést folytat az OEM-gyártókkal,
a szoftverfejlesztőkkel, a rendszerintegrátorokkal és
a végfelhasználókkal annak érdekében, hogy mérettől függetlenül, minden vállalat élvezhesse működése során az Itanium 2 alapú megoldások kínálta előnyöket” – hangsúlyozta Tom Garrison, az Intel EMEA-régiójának nagyvállalati termékekért felelős marketingigazgatója. „Amint azt a Saacke példája is igazolja, az ilyen rendszerek magasabb produktivitáshoz, alacsonyabb üzemi költségekhez és nagyobb ügyfélelégedettséghez juttatják felhasználóikat.”
Forrás : Intel