SATA szabványt támogató szerverek a Fujitsu Siemens Computerstől.
A Fujitsu Siemens Computers bemutatta új Intel-alapú PRIMERGY TX150 SATA szerverét, amely támogatja az innovatív hot-plug SATA (Serial Advanced Technology Attachment) technológiát. A vállalat úgy látja, a piac megérett a változásra. Egyre nagyobb kereslet mutatkozik a magasabb teljesítményű, megbízhatóbb, ugyanakkor kisebb méretű szerverek iránt, egyre több háttértárszállító választja fejlesztéseikor a párhuzamos helyett a soros technológiát. A kis- és középvállalatok adattárolási rendszerük bevezetésének, adminisztrálásának és testre szabásának, valamint a biztonsági mentés elvégzésének megkönnyítésére megfizethetőárú megoldásokat keresnek. A PRIMERGY TX150 SATA megfelel a felsorolt követelményeknek, így középtávon a SATA felváltja a jelenleg alkalmazott IDE/P-ATA (Integrated Drive Electronics/parallel ATA) szabványt.
A PRIMERGY TX150 SATA legfőbb jellegzetességei a fejlett technológia, a funkcionalitás és a nagy teljesítmény, így ideális megoldás a kis- és középvállalatok számára. A kompakt és költségkímélő rendszer fájl-és nyomtató megosztási célokra, webszerverként, vagy átjárók, tartományok és tűzfalak kommunikációs szervereként egyaránt használható. Az új rendszer nagy sávszélességet és -az IDE P-ATA szabványra jellemzőhöz képest – jobb bővíthetőségi jellemzőket kínál. Innovatív képességei a hagyományos üzletmenetben éppúgy hasznosnak bizonyulnak, mint speciális ágazati és irodai alkalmazások futtatásakor.
Az Intel® Pentium™ 4 processzort tartalmazó, univerzális PRIMERGY TX150 SATA szerver a SCSI (Small Computer System Interface) megoldásoknál kedvezőbb áron kapható, mivel egy hasonló méretű SCSI lemez áráért két SATA merevlemez vásárolható (a szerver maximálisan négy merevlemez befogadására képes). A RAID 1-es vezérlők és az üzem közben aktiválható merevlemezek nyújtotta adatvédelem növeli a megbízhatóságot, mérsékli az üzemkiesési időt és javítja a skálázhatóságot.
Ezeket az előnyös tulajdonságokat az új interfész-szabványként alkalmazott, korszerű SATA technológia teszi lehetové. Az új szabványnak köszönhetően két vagy több merevlemez használata esetén a beépített RAID 0/1/10 funkcióval rendelkező, kedvező árú SATA merevlemezek adatbiztonságot és teljesítményt fokozó képességei folyamatosan érvényesülhetnek. A technológia a hasonló SCSI-modellek teljes RAID és hot-plug funkcióskáláját biztosítja.
A Fujitsu Siemens Computers ServerView szoftvercsaládjával kiegészítve az opcionális alaplaphoz tartozó szerver felügyeleti vezérlő kiterjedt menedzselési lehetőségeket biztosít a felhasználó számára. A távfelügyeleti rendszernek köszönhetően a rendszer LAN-hálózaton keresztül is ki- és bekapcsolható, a távoli konzol kimenet még abban az esetben is elérhető, ha az operációs rendszer már nem fut.
Mit nyújt a felhasználóknak a SATA technológia?
A SCSI megoldásoknál vonzóbb összköltségű megoldást az alapszintű szerverek szegmensében
Sokkal nagyobb adatbiztonságot a két SATA merevlemeznek és a lapkába integrált RAID 1 vezérlőnek köszönhetően. A merevlemezek tükrözése folytán a SATA technológia a némileg alacsonyabb MTBF-érték ellenére is megfelelő alternatívát kínál a SCSI merevlemezek helyett.
SCSI merevlemezekre jellemző RAID és hot-plug funkcionalitást egy IDE merevlemez áráért
7200 rpms sebességű merevlemezeket 500 000 órás MTBF-értékkel
Pont-pont architektúra esetén 150 MB/s maximális átviteli sebességet, amely a jövőben várhatóan tovább nő
Helytakarékos kábelezést, integrált konfigurációkat, optimalizált légáramlást
Műszaki adatok:
2,66 GHz-es Intel Pentium 4 processzor, 533 MHz-es FSB-vel
4 GB-ig bovíthető ECC-védett DDR-SDRAM központi memória
Speciális hátlap az üzem közben aktiválható SATA merevlemezekhez, SES (SCSI Enclosure Services) merevlemez-jelátvitel
Max. 4 db üzem közben aktiválható SATA merevlemez, egyenként 80 GB kapacitással
Négyportos PCI SATA RAID 0/1/10 vezérlő
Alaplapi egycsatornás Ultra320 SCSI vezérlő a biztonsági mentést támogató belső meghajtókhoz
10/100/1000 Mb/s Ethernet LAN-vezérlő
Alaplapra integrált szerverfelügyeleti vezérlő
Két szabad meghajtó-modulhely, CD- / DVD- / CD-RW és hajlékonylemezes meghajtók részére
Négy előoldali LED: bekapcsolt/készenléti állapot, merevlemez-aktivitás, rendszerállapot, azonosítás
Két hátsó LED: rendszerállapot, azonosítás
Opciók: RemoteView, RemoteView Service Board (RSB) és chipDISK
Forrás : Fujitsu-Siemens
|